e-mail  Ana SAYFA
HIROSS HDF120 HAVA KONDENSTOP'U (MEKANİK OTOMATİK TAHLİYE CİHAZI)  Kondenstop daima su boşaltılacak depo veya haznenin alt seviyesindeki bir yere bağlanmalıdır. Bu durumda depo devamlı boş kalacaktır. Eğer kondenstop depo ve haznenin üst seviyesinde ise depo içinde su birikmesi olacaktır.

Kondenstopa giren su, aynı hacim hava ile yer değiştireceğinden eşdeğer hava miktarının kondenstoptan çıkması gerekir. Bu sağlanamaz ise, su kondenstopa giremez, kondenstop kilitlenir, çalışamaz.

Kondenstopun hava boşaltma işlemi, cihaz üzerinde bulunan ¼" denge çıkışı depoya bağlanarak sağlanır. Bu ayrıca kondenstop üzerindeki ½" ana bağlantı borusu içersinde bulunan denge borusu ile de sağlanır.

BAKIM

Tahliye cihazının bağlanmasını müteakip tesisat içerisinde bulunan pas ve diğer pislikler tahliye cihazının verimini düşürebilir.

Bu yüzden ilk 20 gün içerisinde cihazın iki kez sökülerek temizlenmesi gereklidir. Bu işlemden sonra yılda bir kez sökülerek temizlenmesi yeterlidir. Ayrıca haftada 1 kez tahliye cihazının alt kısmında bulunan el tahliye musluğunun açılarak suyun boşaltılması ve bir kaç dakika süre ile havanın blöf yaptırılması tavsiye edilir.

Tahliye cihazı el ile boşaltıldığında çıkan su miktarı bir su bardağı kadar ise tahliye cihazı verimli bir şekilde çalışıyor demektir. Eğer çıkan su çok daha fazla ise tahliye cihazının temizlenmesi gerekir.